niedziela, 14 lipca, 2024
No menu items!
Reklama
Google search engine
Strona głównaKultura i edukacjaWeronika Więcek zwycięża w konkursie PATRZER

Weronika Więcek zwycięża w konkursie PATRZER

W Gmachu Kurii Diecezjalnej w Tarnowie odbyła się ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursie na fotoreportaż pod intrygującym tytułem „Patrzer – Przygoda zaczyna się tuż za progiem”. Zwyciężczynią została Weronika Więcek –  uczennica Technikum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej.

Weronika zajęła I miejsce za pracę pt. „Niewidoczne dla oczu”.

 Patrzer stanowi wyzwanie by spojrzeć na otaczającą rzeczywistość z głębszym namysłem oraz mądrą refleksją i uważnością. Podjęta przez młodzież diecezji tarnowskiej wnikliwa obserwacja otaczającego nas świata okazała się twórczą inspiracją, budzącą kreatywność i ciekawość poznawczą, prowadzącą do samodzielnego poznania historii mijanych na co dzień miejsc, poznania zjawisk zachodzących w przyrodzie, czy też odkrycia obecności Boga, zadumą nad przemijaniem, kruchością życia, cierpieniem, okazją do wyrażenia radości z przezywanych chwil i spotkań z innymi.

Głównym celem konkursu było m.in. rozwijanie przez nauczycieli i uczniów kreatywnego opisywania otaczającej rzeczywistości, poznanie nowej formy pracy z tekstem i fotografią, kształtowanie umiejętności tworzenia fotoreportażu, pogłębienie umiejętności posługiwania się technologią cyfrową, wychowanie do mądrej i uważnej obserwacji świata i podejmowania głębszej refleksji nad tym, co widzimy.

W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 40 osób z województw małopolskiego i podkarpackiego. To uczniowie szkół podstawowych i średnich. – Najbardziej zastanawia fakt, że w tych pracach tematem głównym jest przemijanie. Można się dziwić, że młodzi myślą o takim temacie, o kruchości istnienia, o niepewności naszego życia ale rzeczywiście poświęcają temu tematowi większość swoich przemyśleń. Starają się jednak odkryć pozytywne strony tego procesu podkreślając, że przemijanie jest możliwe do przeżywania dzięki relacji z Bogiem, rodzinie, miłości, przyjaźni mówi ks. Zbigniew Wielgosz – pomysłodawca i koordynator konkursu.

We wręczaniu nagród brał udział biskup ks. Stanisław Salaterski.

Laureaci konkursu
Laureaci konkursu
RELATED ARTICLES
REKLAMA
Google search engine

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Recent Comments